Пятница, 11 Март 2016 12:22

Чому Єврокомісія відкладає безвізовий режим для України? - Руслан Сольвар

Вчора Єврокомісія вирішила остаточно розділити «безвізові» пакети України та Грузії. Зі сторони виглядає так, ніби відповідальні за грузинський пакет чиновники в ЄС не натішаться з того, що Київ тепер не буде баластом для Тбілісі. Чітким підтвердженням цього є слова доповідача Європарламенту по Грузії Андреса Мамикінса: «Хочу привітати мій улюблений грузинський народ. Питання Грузії і України офіційно розділені, і тема візового режиму для вашої країни буде розглядатися окремо». Як видно, Мамикінс вітає грузинів не з просуванням у справі надання безвізового режиму з ЄС, а саме з тим, що цьому просуванню віднині більше не заважатиме Україна.

Для нас це, безумовно, прямий і застережливий сигнал. Чутки про те, що Україні доведеться почекати візових рішень ЄК до оголошення результатів нідерландського референдуму 6 квітня – всього лиш намагання європейців неофіційно послатися на якийсь привід. Щоправда, представники ЄС не соромляться і прямо вказувати українській владі на реальні причини затягування у наданні безвізового режиму. Такими причинами є невідповідність окремих безвізових законів, зокрема про електронне декларування чиновників, вимогам Євросоюзу. І тут не може бути ніяких маніпуляцій, є конкретні недопрацювання з нашого боку, які треба усунути або залишатися з візами на невизначений час. Якщо раніше ЄС надавала Україні чимало переваг в якості політичного авансу, своєрідного заохочення до змін, закриваючи очі на всі недоліки у виконанні домашніх завдань, то нинішня ситуація з політичною кризою і реформами в Україні суттєво змінила тактику Європейського Союзу щодо офіційного Києва. Відтепер європейці вирішили мотивувати нас не пряником, а батогом, видавати не аванси, а вимагати передплати за рішення на нашу користь. Відокремлення ж безвізових пакетів України і Грузії є не чим іншим, як попереджувальним жестом, мовляв, візи скасовують лише тим, хто виконує вимоги. Перехитрити Європу цього разу не вийде.

Читайте: Верховная Рада должна принять "безвизовые законы" сейчас, а не в будущем, - еврокомиссар

Крім того, важливим стримуючим чинником для ЄС було і залишається питання безпеки. Всі розуміють, що, попри «мирний» процес, в Україні триває реальна війна, яка може загостритися в будь-яку мить. Тому перенасичена біженцями Європа буде остерігатися відкритих кордонів з Україною до тих пір, поки ситуацію на Донбасі не буде врегульовано остаточно. З іншого боку, Грузія перебуває у схожій ситуації з Південною Осетією, що не заважає Тбілісі рухатися євроінтеграційним шляхом більш вдало, ніж Україна.

http://blogs.lb.ua/ruslan_solvar/329457_chomu_ievrokomisiya_vidkladaie.html?utm_source=local&utm_medium=cpm&utm_campaign=lenta

logo

«VS media UA» - молодая команда журналистов, которая генерирует Украинские и Зарубежные новости. Мы стараемся собрать как можно ценной информации и сообщить ее Вам!

Если вы хотите помочь развитию проекта «VS media UA», напишите письмо на почту указанную ниже. Если Вы хотите разместить рекламный материал на страницах «VS media UA», пишите на указанный почтовый ящик

Вход