Пятница, 11 Март 2016 12:21

Сольвар Руслан: Шанс для України

За даними фахівців, до 2050 року їжа на планеті стане менш доступною на третину. Головна причина – глобальне потепління, внаслідок якого стрімко зростатиме дефіцит продовольства на Землі.

Так, згідно з підрахунками, вже через 30 років недоїдання може призвести до загибелі більш як півмільйона людей, насамперед, в Азії та Європі. До середини ХХІ століття денний доступ до їжі на одну людину в середньому скоротиться на 3,2%. Суттєвими дефіцитами будуть овочі, фрукти та м’ясо. Водночас, за прогнозами спеціалістів ООН, до 2030 року чисельність населення планети зросте на 1 млрд. осіб (з нинішніх 7 до 8 млрд.), а до кінця тисячоліття становитиме вже 11 млрд. Тому чи не найголовнішою проблемою людства, очевидно, стане продовольча безпека, яка особливо гостро торкнеться бідних і країн, що розвиваються.

Фото: Макс Требухов

У зв’язку з цим для України відкривається непересічна нагода стати годувальницею світового значення завдяки реалізації наших можливостей у сфері аграрного виробництва. На сьогодні вітчизняний агросектор забезпечує 14% ВВП країни і приносить більше третини доходів від експорту. По суті, зараз – це тяглова сила нашої економіки, яка постачає найбільше валютних надходжень на внутрішній ринок. Але головна перевага сільського господарства України – його потенціал. Нині ми єдина країна у світі, яка здатна подвоїти обсяги агровиробництва. І це при тому, що сьогодні наші аграрії вже кормлять 140 млн. людей по всьому світу. За підсумками минулого року Україна посіла третє місце в світі за обсягами виробництва зерна, поступившись лише США та ЄС. Водночас наш козир не тільки у кількості: все більше українських компаній отримують європейські сертифікати якості продукції, що є своєрідним квитком на всі інші міжнародні ринки. До того ж, Україна принципово відмовилася від продукції ГМО, а це безумовна конкурентна перевага на тих ринках, де споживачі віддають перевагу натуральним і екологічно безпечним товарам.

На даний момент Україна стратегічно правильно розставляє акценти на географічній карті свого аграрного експорту, орієнтуючись на найбільші за величиною і найперспективніші ринки – ЄС та Азію. Зокрема, нещодавно пожвавилися торгові стосунки з Китаєм, на черзі – Індія та Південно-Східна Азія, де доведеться вступати в запеклу конкурентну боротьбу з Росією.

Безумовно, з серпом і сохою можливості залишаться тільки можливостями. Неодмінною передумовою для реалізації аграрного потенціалу України є технічна, технологічна і організаційно-юридична модернізація галузі, що дозволить побудувати адекватні ринкові відносини в агросекторі і збільшити продуктивність виробництва. Зараз все залежить тільки від нас, адже зовнішні стимули і об’єктивні тенденції світового розвитку складаються на користь того, щоб Україна впевнено здобула статус аграрної супердержави.

http://blogs.lb.ua/ruslan_solvar/329685_shans_ukraini.html?utm_source=local&utm_medium=cpm&utm_campaign=lenta

logo

«VS media UA» - молодая команда журналистов, которая генерирует Украинские и Зарубежные новости. Мы стараемся собрать как можно ценной информации и сообщить ее Вам!

Если вы хотите помочь развитию проекта «VS media UA», напишите письмо на почту указанную ниже. Если Вы хотите разместить рекламный материал на страницах «VS media UA», пишите на указанный почтовый ящик

Вход